Новини та статті

Акції Новини Статті Все

Майстерність приготування тонкого тiста

Напевно в світі не знайдеться жодної людини, який відмовився б побалувати себе смачною і ароматною піцою, виготовленої руками справжнього майстра. Пиццайоло - це професія, яка з'явилася в далекому 17 столітті в Неаполі. Так називали кухарів, які готували гарячу і ароматну піцу для селян. Саме в той час в Італії виник прообраз сучасного страви. Дослідники пов'язують це з ввезенням в Європу томатів. З плином часу багато чого змінилося, однак професіоналізм пиццайоло НЕ втрачає свою значимість і сьогодні.

Трохи історії


Звичайно ж, ви прекрасно знайомі з таким видом піци, як «Маргарита». Блюдо було названо на честь дружини владики Умберто Першого. Влітку 1889 року подружжя прибула до Неаполя. Маргарита, що багато чула про майстерність піццайоло, вирішила неодмінно покуштувати блюдо. Королеві запропонували 3 різновиди піци, але вона віддала перевагу ласощів, яке нагадало колір італійського прапора: з базиліком, моцарелою і соковитими помідорами. Скуштувавши шматочок піци, вона вирішила поцікавитися, як називається це чудове блюдо. Винахідливий пиццайоло відповів, що піца отримала ім'я самої королеви - «Маргарита». Назва міцно закріпилося за блюдом і використовується до цих пір.

Цікаво, що до сих пір майстерність піццайоло оцінюється саме по піці «Маргарита». Якщо кухар прекрасно впорався зі створенням цього класичного блюда, то йому можна довірити приготування більш складних видів ласощів.

Весь секрет - в тiсті!

Як ви думаєте, від чого залежить смак піци? Від соусу? Начинки? А, може бути, вся справа в спеціях? Звичайно, всі ці аспекти мають велике значення, проте, в першу чергу, важливо приготувати якісне тісто. Сьогодні існує кілька різновидів тіста, проте багато гурмани віддають перевагу тонкому італійському варіанту. Пиццайоло обов'язково повинен дотримуватися таких правил:

Як ви думаєте, від чого залежить смак піци? Від соусу? Начинки? А, може бути, вся справа в спеціях? Звичайно, всі ці аспекти мають велике значення, проте, в першу чергу, важливо приготувати якісне тісто. Сьогодні існує кілька різновидів тіста, проте багато гурмани віддають перевагу тонкому італійському варіанту. Пиццайоло обов'язково повинен дотримуватися таких правил: • Перш ніж змушують тісто, кухар ретельно просіює борошно крізь сито. • Справжній професіонал обов'язково правильно промешівают тісто. На це йде не менше 10 хвилин. Чим більше часу витрачається на цей процес, тему краще кінцевий результат. Хороший майстер повинен вміти промішувати тісто руками. В такому випадку, якість піци вийде набагато вище, ніж при експлуатації механічної тестомескі. • Вам за смаком хрустка піца? Це означає, що в процесі створення тесту пиццайоло додав в нього кілька ложок якісного алкоголю. • Після підготовки тесту йому дають настоятися протягом 20-30 хвилин. Жоден справжній пиццайоло не надсилає блюдо в духовку відразу ж. • Італійська тонка піца зазвичай готується без використання цукру. Це дуже важливе правило, дотримання якого позитивно відбивається на якості страви.

Справжній майстер - який він?


Звичайно, при створенні будь-якої страви важливу роль відіграє точне дотримання рецепта. Не обходиться і без використання кухонних ваг, які дозволяють відміряти кількість того чи іншого інгредієнта. Однак професійний піццайоло має достатній досвід для того, щоб визначати вагу компонента «на око». При цьому майстер не допускає навіть мінімальний похибок. Стати справжнім кухарем непросто: для цього майбутнього пиццайоло доведеться витратити чимало часу на навчання і практику. Але результат однозначного того варте! Таким чином, смак піци залежить не від різноманітності інгредієнтів і достатку приголомшливих спецій. Секрет створення бездоганного страви - в золотих руках пиццайоло, який здатний творити справжні кулінарні дива!